Laserový den pro vysokoškoláky v Centru HiLASE

V úterý 2. května se v Centru HiLASE konal další ročník laserového dne pro vysokoškoláky. Tentokrát přilákal hlavně studenty  FS a FJFI ČVUT a také VŠCHT, kteří se zajímali o témata našich  bakalářskýchdiplomových a disertačních prácí. Zaujala je především příležitost prohlédnout si laserové centrum zblízka a možnost propojit ve své budoucí práci vědu a výzkum s praktickými aplikacemi pro průmysl.

V Centru HiLASE dlouhodobě spolupracujeme s řadou univerzit  a pomáháme studentům nastartovat jejich vědeckou kariéru. Mohou zde nejen napsat svou bakalářskou, diplomovou či disertační práci, ale díky vedení našich kolegů získat také řadu zkušeností. Více informací o příležitostech pro studenty najdete ZDE. Pokud máte zájem o konkrétní téma nebo dlouhodobou stáž, stačí nás kontaktovat na joinus@hilase.cz. Více o tom, proč je zajímavé pracovat právě u nás, najdete TADY.

A jestliže byste také chtěli nahlédnout do špičkového laserového centra, můžete nás přijít navštívit  – například již 20. května během Mezinárodního dne světla nebo na podzim během Noci vědců (6.10.) nebo Týdne Akademie věd (6.-12.11.). Pokud se Vám žádný z termínů nehodí, nevadí – máme pro vás připravenou virtuální prohlídku.