Technologie Laser Shock Peening je nyní dostupná v rámci Open Access

Nová moderní stanice pro Laser Shock Peening (LSP) je nyní zájemcům k dispozici zdarma v rámci programu Open Access!

Laser Shock Peening je velmi slibná technologie používaná pro vytvrzování kovových materiálů u extrémně namáhaných součástí. Hlavní výhoda LSP spočívá v tom, že dokáže povrch ošetřit do mnohonásobně větší hloubky než běžné metody. Zlepšuje životnost materiálů a odolnost proti korozi, a zabraňuje tak poruchám, jež by s sebou přinášely vysoké náklady.

Technologie Laser Shock Peening je založena na kompresní rázové vlně, jež vytváří zbytková napětí na povrchu materiálu. Perfektně se hodí pro slitiny titanu, niklu, hliníku nebo nerezovou ocel a také na jiné kovy a jejich slitiny. Více zde.

Laser Shock Peening je také skvělým spojencem pro 3D tisk. Výrazně zlepšuje kvalitu dílů pro 3D tisk a umožňuje použití 3D tisku pro kritické součásti v nejnáročnějších průmyslových odvětvích. Bližší informace o možnostech LSP pro 3D tisk naleznete zde.

Centrum HiLASE nabízí své zázemí v rámci programu Open Access už řadu let. Skvělým příkladem úspěšné spolupráce v rámci Open Access je projekt „Mechanismy prodloužení životnosti pomocí laserového vyklepávání povrchů materiálů“ vedený skupinou výzkumníků z Coventry University (UK) společně s LSP týmem Centra HiLASE (více zde).

Jestliže Vás zajímá, jak využít zázemí naší unikátní stanice pro Laser Shock Peening zcela zdarma, podívejte se na možnosti spolupráce v rámci programu Open Access. Nové žádosti je možné podávat do 15. května 2021.