Vědecká

Centrum HiLASE úzce spolupracuje s řadou univerzit a výzkumných institucí v České republice i ve světě. Naší vizí je stát se jedním z respektovaných lídrů určujících trendy v oblasti aplikací vysokovýkonových laserů. Být partnerem první volby ve výzkumu a vývoji pro firmy a výzkumné organizace, které hledají inovativní laserové technologie a řešení, a to na Zemi i mimo ni…

Chceme posouvat hranice laserových technologií za jejich dosavadní hranice, hledat nové aplikace a přispívat k prosperitě české i evropské ekonomiky, každodennímu životu lidí a udržitelné budoucnosti. Snažíme se inspirovat novou generaci laserových vědců, inženýrů a podnikatelů.

Jsme součástí evropského digitálního inovačního centra (EDIH) Brain4Industry, podpůrné a otevřené platformy pro průmyslové inovace a pokročilé výrobní technologie.

Vědcům ze zahraničních institucí nabízíme na základě úspěšného návrhu Open Access k našim špičkovým zařízením.

Našim partnerům poskytujeme laserová řešení a technologie, jako je laserové vyklepávání, určení prahu poškození způsobeného laserem, laserové mikroobrábění, kompaktní laser PERLA® 100, vláknový oscilátor GOpico® nebo školení laserové bezpečnosti.